تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نگهبان جنگل پیش از شکار مرال (گوزن قرمز)در مناطق جنگلی نکا دستگیر شد

  نیروهای یگان محیط زیست در استان مازندران از مدتی قبل در جریان فعالیت های مجرمانه یک شکارچی متخلف قرار گرفته بودند.

  رییس پارک ملی پابند در این باره گفت: این متخلف جنگلبان یکی از شرکت های پیمانکار منابع طبیعی است که به بهره برداری از چوب در جنگل های حاشیه پارک می پردازد.

  مهندس علی کلانه اظهار داشت: با توجه به اینکه این متخلف به عنوان جنگلبان در منطقه حضور دارد، هر بار که محیط بانان جهت گشت و کنترل قصد ورود به جنگل را داشتند، وی نیز از طریق همکارانش از ورود مامورین مطلع می گردید، بنابراین تاکنون دستگیر نشده بود.

  محیط بان نمونه کشور در سال ۱۳۹۳ گفت: چند روز قبل محیط بانان پارک ملی پابند متوجه شدند که این متخلف مجددا جهت انجام شکار راهی جنگل شده است.

  مهندس علی کلانه گفت: مامورین به جهت اینکه شناسایی نشوند با خودروی شخصی راهی جنگل شده و پس از مدتی جست و جو و پیاده روی، شکارچی متخلف را مشاهده نمودند.

  محیط بانان جهت برخورد قانونی با متهم وارد عمل شده و متخلف نیز با مشاهده محیط بانان اقدام به فرار نمود.

  پس از مدتی تعقیب و گریز در جنگل یکی از محیط بانان به متخلف رسیده و هنگامیکه قصد بازداشت وی را داشت، متهم با وی گلاویز می شود.

  در جریان این درگیری هر دو نفر از بالای یک تپه به درون رودخانه سقوط می کنند که بر اثر آن مامور محیط زیست مجروح و شکارچی متخلف نیز بیهوش می شود.

  پس از این حادثه شکارچی متخلف بوسیله اورژانس به بیمارستان منتقل گردید.

  از این متهم که به منظور شکار راهی جنگل شده بود، یک قبضه اسلحه شکاری، یک چاقو که دسته آن از شاخ گوزن است، یک ساطور، قطار فشنگ حاوی تعدادی فشنگ چهارپاره (فشنگ غیرمجاز مخصوص شکار چهارپایان بزرگ جثه) و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

  متهم پس از تشکیل پرونده به جرم شروع به شکار جانوران وحشی و تمرد از فرمان مامورین به مراجع قضایی معرفی گردید.

  بطور کلی شرکت های بهره بردار چوب در جنگل های شمال، آسیب های فراوانی را به اکوسیستم جنگل وارد می کنند. علاوه بر جاده کشی تا قلب جنگل، ایجاد سرو صدا و نامنی، تخریب درختان و نهال ها و غیره، برخی از پرسنل این شرکت ها نیز که به عنوان جنگلبان یا نگهبان جنگل فعالیت می کنند، تخلفات فراوانی را در زمینه شکار جانوران وحشی انجام میدهند.

  نگهبانان جنگل به منظور جلوگیری از برداشت غیرمجاز و قاچاق چوب در پست های جنگلبانی در نقاط مختلف جنگل مستقر هستند.

  به دلیل حضور دائمی در جنگل و ارتباط آنها با سایر پست های جنگلبانی، برخورد با این گروه از متخلفین برای محیط بانان بسیار سخت است.


  این مطلب تا کنون 58 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 9 ارديبهشت 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160146
 • بازدید امروز :43845
 • بازدید داخلی :2289
 • کاربران حاضر :88
 • رباتهای جستجوگر:311
 • همه حاضرین :399

تگ های برتر