تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

خانواده کبوترها

  قمری ناماکوا
   

  قمری ناماکوا
  اندازه: 26 تا 28 و گستردگی بال ها 28 تا 33 سانتی متر 
  مشخصات:

       قمری کوچک جثه با بدنی ظریف و دم خیلی بلند و مثلثی شکل است. نر و ماده متفاوت و فاقد تغییرات فصلی هستند. پرندۀ نر بالغ پیشانی، گلو و سینه سیاه دارد. تارك سر، دو طرف گردن و سینه خاكستری و مابقی زیرتنه سفید است.

   

  قمري خانگي
   

  قمري خانگي
  اندازه: 26 سانتي‌متر
  مشخصات:

       پرنده اي است با جثه اي کوچک از خانواده کبوترها، با سري کوچک و دم بلند و تيره که نيمه انتهايي پرهاي کناري آن سفيد است و به وسيله طوق پهن مسي رنگ جلو گردنش که خال هاي سياهي دارد قابل تشخيص مي باشد.

   

  قمري خاوري
   

  قمري خاوري
  اندازه: 33 سانتي‌متر
  مشخصات:

       پرنده اي است خرمايي رنگ و خال دار از خانواده کبوترها که شبيه قمري معمولي است؛ امّا کمي درشت تر از آن و به طور محسوسي از آن پررنگ تر است و دم نسبتاً بلند و تيره با کناره‌هاي سفيدي دارد، سطح پشتي آن خرمايي متمايل به خاکي است

   

  قمري معمولي
   

  قمري معمولي
  اندازه: 27 سانتي‌متر
  مشخصات:

       پرنده اي است لاغر اندام از خانواده کبوتر با بال هاي نوک‌تيز و دم بلند و تيره. با کناره‌هاي سفيد که شاه پرهاي آن به تدريج از وسط به کنار کوتاه تر است شناخته مي شود. سطح پشتي آن به رنگ خرمايي مايل به خاکي است

   

  یاکریم طوقی(يا کريم پشت سرخ)
   

  يا کريم طوقی (يا کريم پشت سرخ)
  اندازه: 23 سانتي متر
  مشخصات:

       پرنده اي است با جثه اي متوسط از خانواده کبوتر که سري کوچک و دمي باريک و کوتاه دارد. به طور کلي رنگ پر و بالش صورتي مايل به سرخ مي باشد که به وسيله نيم طوق هلالي سياه روي گردنش قابل تشخيص است.

   

  يا کريم
   

  يا کريم 
  اندازه: 29سانتي متر
  مشخصات:

       پرنده اي است با جثه اي متوسط از خانواده کبوتر که سري کوچک و دمي باريک و بلند دارد. به طور کلي رنگ پر و بالش از قهوه اي گچي تا خاکستري مايل به نخودي است که به وسيله نيم طوق هلالي سياه روي گردنش قابل تشخيص مي باشد.

   

  کبوترچاهي
   

  کبوترچاهي
  اندازه: 33 سانتي‌متر
  مشخصات:

       پرنده اي است تند پرواز از خانواده کبوتر با بال هاي نوک‌ تيز و دم بلند که پروازش از ساير کبوترها سريع تر است. پر و بالش خاکستري مايل به آبي است که در ناحيه کمر کم رنگ تر است و در طرفين گردن جلاي سبز و بنفش دارد.

   

  کبوتر خاوری(فاخته خاوري)
   

  کبوتر خاوری (فاخته خاوري)
  اندازه: 30 سانتي‌متر
  مشخصات:

       پرنده اي است از خانواده کبوتر بسيار شبيه فاخته با جثه اي کوچک تر از آن که از کبوتر جنگلي خيلي کوچک تر و تيره‌تر است و در حال پرواز و يا در حالت نشسته به خاطر نداشتن سفيدي روي بال ها و گردن به آساني از آن تشخيص داده مي شود.

   

  فاخته(کبوتر کوهپایه)
   

  فاخته(کبوتر کوهپایه)
  اندازه: 33 سانتي‌متر
  مشخصات:

       جثه اش به اندازه کبوتر چاهي است و از کبوتر جنگلي نسبتاً کوچک تر و تيره‌تر است؛ ولی در حال پرواز و يا در حالت نشسته به خاطر نداشتن سفيدي روي بال ها و گردن به آساني از آن تشخيص داده مي شود.

   

  کبوتر جنگلي
   

  کبوتر جنگلي
  اندازه: 41 سانتي‌متر
  مشخصات:

       پرنده اي است پر جثه و تند پرواز از خانواده کبوتر با بال هاي نوک‌تيز و دم نسبتاً بلند که از ساير کبوترها بزرگ تر است. پر و بالش خاکستري با آميخته اي از رنگ صورتي کم رنگ بر روي سر و سينه اش است و گردن شرابي رنگ با جلاي سبز و ارغواني دارد


  این مطلب تا کنون 82 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 1 آذر 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160146
 • بازدید امروز :44101
 • بازدید داخلی :2299
 • کاربران حاضر :80
 • رباتهای جستجوگر:304
 • همه حاضرین :384

تگ های برتر